Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de WinaTickets Astazi la 11:37
» [Animate] Recent Topic IPB
Scris de DenisPasca Lun 5 Dec - 22:44
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Sam 3 Dec - 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
Cuvinte-cheie

cautare  drop  reclama  chenar  Metin2  tema  tutorial  ultimele  subiecte  animate  navigare  html  avatar  edit  meniu  profil  legenda  Bara  phpBB2  subforumuri  punbb  radio  Mesaje  banner  menu  Statistici  

Cum instalam un font pentru Photoshop

In tutorialu de astazi am sa va arat cum puteti utiliza un font de pe internet in photoshop.

Pasul 1 - Cautam un font frumos

Multi mati intrebat de unde se ia aceste fonturi si vam raspuns de pe Google si uni din voi miati spus ca nu ati gasit.
Pagini Fonturi

Pasul 2 - Instalarea
Intrati in My Computer=>Local disk C=>Windows=>Fonts si acolo copiati fontul dorit.

Daca sunteti in Photoshop cand instalalti fontul o sa va apara cand iesiti si reintrati in progam.

Comentariile utilizatorilor
Membru ET
la data de Mar 26 Apr - 15:02
*Jocker* Membru ET
Conectat
Stiam asta deja! Dar..pentru incepatori e foarte bun !
Membru ET
la data de Joi 29 Dec - 14:21
.Nick Membru ET
Conectat
Bun tutorialul,mai sunt persoane care nu stiu cum sa faca asta.Felicitari Justin,multi cred ca aceste tutoriale mai simple nu sunt folositoare,dar sunt mult mai importante decat celelalte.
Vizitator
la data de Joi 29 Dec - 14:26
Vizitato Vizitator
Conectat
Nici eu nu ştiam asta la început dar căutând pe Google am găsit sute de "tutoriale".
Membru ET
la data de Vin 13 Ian - 10:03
dragonX Membru ET
Conectat
Bun tuttorialul pentru cei care nu stiu.
Apropo eu am PhotoShop CS5 si cand il am deschis si copiez un font in windows->Fonts nu trebuie sa inchid si sa redeschid PS-ul