Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Script ninsoare
Scris de JeKa123 Ieri la 20:20
» Cerere script
Scris de SSYT Joi 1 Dec - 23:22
» Hello
Scris de admin Mier 30 Noi - 16:10
Cuvinte-cheie

tema  html  Mesaje  subforumuri  animate  legenda  Metin2  Bara  reclama  ultimele  cautare  navigare  banner  meniu  menu  phpBB2  edit  radio  drop  profil  punbb  avatar  tutorial  subiecte  chenar  Statistici  

[Windows]Fences,un program de customizare a desktopului

Salutare.Astazi am sa va prezint Fences,un program cu care puteti sa va customizati desktopul prin organizarea shortcuturilor intr-un fel de "camarute virtuale" si de asemenea sa ii imbunatatiti aspectul.In primul rand,accesati [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .Apasati pe butonul "Download now" si asteptati,un dialog pentru descarcarea installerului va aparea.Salvati-l in computer si deschideti-l prin dublu-click.Urmati procesul de instalare,el fiind foarte simplu si rulati shortcutul de pe destkop numit "Customize Fences".Va aparea un dialog,ce apare doar la prima instalare.Dumneavoastra selectati "Let me customize Fences" sau ceva de genul,nu mai stiu exact.Momentan nu avem nevoie de fereastra,deci puneti-o in bara.

Pentru inceput,creati o "camaruta" tinand butonul dreapta al mouseului pe un loc gol de pe desktop si trageti,apoi selectati "Create new Fence here".
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Apoi va aparea o caseta in care veti da un nume acestui locusor de pe desktop.Prima caseta este gata,acum creati cate doriti si unde doriti.Dupa aceasta,reveniti la customizarea Fences.Din meniul de sus puteti sa le organizati dupa cateva scheme default sau sa le lasati cum le-ati organizat dvs.

Dupa aceasta,intrati in tabul Appearance.
In cele 3 previews de sus selectati cum doriti sa para numele casetelor sau sa nu apara deloc,iar de mai jos culoarea,opacitatea si altele.

Dupa ce ati finalizat procesul veti avea un destkop mai frumos si mai eficient,uitati cum arata al meu:

Comentariile utilizatorilor
Membru dedicat
la data de Mar 3 Mai - 4:58
Cristi Membru dedicat
Conectat
Bravo bun tutorial, am vazut asta la multi in poze la Desktopurile lor, si nu stiam cu ce au facut sa il aibe asa :X, bravo pentru tutorial o iesit foarte bine si mersi mult xD

Tutorial Acceptat!
Bravo bun tutorial.

Membru ET
la data de Sam 7 Mai - 12:07
[x]sTyL[e] Membru ET
Conectat
wow , tare , mersi frumos.
Vizitator
la data de Sam 7 Mai - 19:10
Vizitato Vizitator
Conectat
[x]sTyL[e]:tin sa iti reamintesc ca nu se acepta limbazi de chat/mes,iar pentru ca este a 3 oara cand te avertizez , sunt nevoit sa iti dau 1Warn.
Membru activ
la data de Sam 14 Mai - 0:17
Zeke Membru activ
Conectat
Mersi ,e fain . Il voi folosi :D
Membru ET
la data de Mier 17 Aug - 15:19
mas1NNNa Membru ET
Conectat
gj
Membru ET
la data de Vin 20 Iul - 11:19
BlitzKrieg Membru ET
Conectat
Îl știam dar am uitat de el. Mersi că mi-ai amintit! Bun tutorial!