Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Legenda s-a intors XD
Scris de Zeus Ieri la 21:23
» Cum retusam imaginile
Scris de cristimare Ieri la 14:27
» salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:53
» Salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:52
Cuvinte-cheie

punbb  legenda  avatar  ultimele  meniu  profil  reclama  edit  tutorial  Metin2  Mesaje  menu  radio  Bara  subforumuri  phpBB2  subiecte  drop  tema  Statistici  animate  banner  navigare  chenar  cautare  html  

HTML - Dezactivarea functiei "Fii invizibil" pe forum

Salutare cu S MARE si bine v-am gasit la noul tutorial. Astazi, am de gand sa va arat o smecherie gasita de mine in timp ce faceam prima tema. Vom vorbi despre cum poti sa dezactivezi functia "Fii invizibil". Pentru asta va rog sa urmariti 3 mici pasi.

1. Mergem la panoul nostru de administrare, Afisare, Template-uri, Profil, profile_add_body, click pe iconita "modifica".

2.A. Gasim codul:
Cod:

<tr>
 <td class="row1"><span class="gen">{L_HIDE_USER} :</span></td>
 <td class="row2">
 <label class="gen"><input type="radio" name="hideonline" value="1" {HIDE_USER_YES} />{L_YES}</label>  
 <label class="gen"><input type="radio" name="hideonline" value="0" {HIDE_USER_NO} />{L_NO}</label>
 </td>
 </tr>
Inlocuim codul urmator:
Cod:

<label class="gen"><input type="radio" name="hideonline" value="1" {HIDE_USER_YES} />{L_YES}</label>  
 <label class="gen"><input type="radio" name="hideonline" value="0" {HIDE_USER_NO} />{L_NO}</label>
cu codul care urmeaza:
Cod:

<label class="gensmall"><strong>Administratorul acestui forum a dezactivat aceasta functie</strong></label>
2.B. Stergem codul:
Cod:

<tr>
 <td class="row1"><span class="gen">{L_HIDE_USER} :</span></td>
 <td class="row2">
 </td>
 </tr>
3. Salvam, si, ta-dam!

Tutorial scris de Gassy

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.

Comentariile utilizatorilor
Membru dedicat
la data de Mier 8 Iun - 18:48
Cristi Membru dedicat
Conectat
Bravo BeHappy, chiar interesant tutorial. Bravo ^^

Tutorial Acceptat! Si mutat la locatia corespunzatoare ei.
Te mai asteptam cu noi tutoriale :)
Membru ET
la data de Mier 8 Iun - 20:19
George130 Membru ET
Conectat
Intersesant tutorial brovo!
Vizitator
la data de Mier 8 Iun - 20:34
Vizitato Vizitator
Conectat
Tocmai mi-a venit o idee despre urmatorul meu tutorial. :fericit: Mersi pentru aprecieri!
Membru dedicat
la data de Mier 8 Iun - 21:21
Paul Membru dedicat
Conectat
frumos tutorial se vede ca te pricepi:D
Vizitator
la data de Mier 8 Iun - 23:16
Vizitato Vizitator
Conectat
Ei, doar putina logica! :fericit: