Eroare generala

Nu s-a putut realiza conexiunea cu serverul!
Exista posibilitatea ca aceasta eroare sa fie una temporara, recomandam stergerea cookie-urilor. Daca problema persista in continuare, contactati fondatorul forumului la adresa suport@extrem-tutorials.com
Extrem Tutorials se va inchide pe data de 01.08.2014. 01.09.2014.Afla mai mult
In acest moment va aflati in modul de vizualizare pe tot ecranul. Comutare in format wide

[Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi

Scris de Edy in data de 25.06 .2011
[*]Salut ExtremTutorials !
In acest tutorial am sa va explic,cum sa faceti server de Metin2 pe Hamachi !
Inainte de a incepe,am sa va dau niste detalii despre Hamachi (ce este?)

"Hamachi este o aplicaţie shareware folosită la crearea de reţele virtuale private (VPN) capabilă să stabilească legături directe între calculatoare care sunt după un firewall NAT fără a necesita reconfigurare (în majoritatea cazurilor); în alte cuvinte, el stabileşte o conexiune prin internet care simulează o reţea LAN. Programul este disponibil pentru Microsoft Windows şi, beta, pentru Mac OS X şi Linux."

Tutorial !
Video:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Programe necesare :

1.Hamachi:Il puteti downloada foarte usor,folosind Google !
2.PortMap:Dati o cautare pe Google !Titlul "Download PortMap" si o sa aveti din ce alege !
3.ServerFiles:Dati o cautare pe Google !Titlul "Download PortMap" si o sa aveti din ce alege !

Tutorial realizat de Adryy !

Comentarii forum

Membru ET
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 26 Iun - 5:56 Scris de bugmafia2000
daca l-ai facut tu,bravo
andryy esti tu?ca sunt cam incurcat
chiar ne trebuie metin chinezesc?nu se poate baga intr-unul englezesc sau romanesc?
Membru activ
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 26 Iun - 5:58 Scris de Paul
cel mai usor mod cu Hamachi..
acest program este universal poti sa joci si Fifa si alte jocuri!
Membru ET
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 26 Iun - 6:26 Scris de Edy
@bugmafia2000 Eu nu sunt Adryy am pus doar numele creatorului si am mai adaugat eu cate ceva !
Membru activ
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 26 Iun - 9:38 Scris de Cristi
Bravo Dystroy, multumesc pentru Tutorial!

daca l-ai facut tu,bravo
andryy esti tu?ca sunt cam incurcat
chiar ne trebuie metin chinezesc?nu se poate baga intr-unul englezesc sau romanesc?
@bugmafia2000 Nu nu se poate baga, aceasta treaba trebuie sa o faci tu. Tu trebuie sa traduci totul acest lucru il faci prin FTP cu FileZilla Client. Este destul de greu, pentru ca Metin 2 ruleaza direct pe un Sistem de Operare si are peste 2 GB un server. Ai foarte mult de lucru la el, daca doresti sa ai unul foarte frumos, trebuie sa inveti si sa te uiti la multe Tutoriale.

Tutorial Acceptat!
Dystroy daca ai putea sa faci tutoriale Oficiale de tine, ar fi foarte bine daca ai incerca, ai face o treaba foarte buna.
Multumesc pentru tutorial, te mai asteptam cu noi tutoriale.
Tutorial mutat la Categoria corespunzatoare.
Membru ET
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 14 Aug - 4:34 Scris de cornelnicolae
Foarte tare tutorialul,mai ales daca era facut de tine,oricum am vazut ca si tu te descurci.Bravo.
Membru nou
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Mar 16 Aug - 23:40 Scris de Freak
Acest tutorial este facut de mult timp de catre Adryyy multumim ca lai postat si aici chiar daca se gasea pe tot internetul
Membru nou
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 4 Dec - 20:53 Scris de TMU
bvo, chiar daca nu e de tine facut
Vizitator
Re: [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi la data de Dum 4 Dec - 21:35 Scris de Vizitato
Frumos...dar data viitoare sa faci tu singur acel tutorial..

Nu sunteti autentificat! Autentificati-va pentru a putea comenta acest articol.

Comentarii facebook