Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Sam 3 Dec - 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
» Script ninsoare
Scris de JeKa123 Vin 2 Dec - 20:20
» Cerere script
Scris de SSYT Joi 1 Dec - 23:22
Cuvinte-cheie

animate  radio  reclama  ultimele  avatar  Metin2  subiecte  profil  tutorial  html  menu  edit  legenda  subforumuri  Bara  tema  Statistici  banner  Mesaje  meniu  punbb  drop  navigare  chenar  cautare  phpBB2  

Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android.

Membru premium
Membru premium
Localizare : Timisoara,Romania
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://geek4um.forumz.ro
Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android. la data de Sam 10 Mar - 20:21

Dupa ce Windows Phone 7.5 a suferit update-ul "Tango" , compania lui Bill Gates ar putea lansa o varianta forate atractiva , dar in acelasi timp competitiva pentru smartphone-uri.La sfarsitul acestui an ar putea aparea un Windows Phone 8 sau mai cunoscut sub numele de Windows Phone Apollo.

Site-ul Pocketnow a intrat in posesia unei serii de informatii despre Windows Phone 8, destinate reprezentantilor Nokia. Sursa acestora este chiar Joe Belfiore, vice-presedinte si manager Windows Phone.

Windows Phone 8 va putea suporta procesoare multi-core si noi rezolutii ale display-ului. Noua versiune va avea o interfata Metro, suport pentru carduri microSD, facilitati pentru NFC (Near Field Communication) si posibilitatea transformarii smartphone-ului in portofel electronic.

Aplicatiile pentru Windows 8 ar putea fi adaptate mult mai usor pentru smartphone-uri. Microsoft va lansa in cursul acestui an Windows Store si este de asteptat sa fie disponibile peste 100.000 de aplicatii pentru Windows 8.

O alta functie ar putea fi un sistem de management al conexiunilor WLAN prin identificarea celor mai apropiate spoturi Wi-Fi prin facilitatea Local Scout din Bing Maps. Internet Explorer 10 Mobile ar putea folosi un server proxy dedicat, ce ar reduce cu pana la 30% incarcarea paginilor web.

Noul sistem de operare pentru smartphone-uri ar putea oferi si o securitate sporita printr-o criptare pe 128 biti a datelor. Windows Phone 8 ar putea avea o serie de facilitati pentru Skype, Xbox si suport Skydrive pentru partajarea datelor intre mai multe dispozitive.

Windows Phone 8 ar putea fi "Windows 8 for phones", o serie de tehnologii Windows 8 putand fi disponibile pe smartphone-uri. Noul sistem de operare dezvoltat de Microsoft ar putea creea premisele unei competitii reale cu celebrul Android.

"Este mai bine să taci cu riscul de a fi considerat un prost, decât să vorbești și să elimini definitiv orice îndoială." - Maurice Switzer
Vizitato
Vizitator
Re: Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android. la data de Sam 10 Mar - 20:24

Ce ai pus in postul asta de l-ai "stricat"?
Membru dedicat
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului
Re: Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android. la data de Sam 10 Mar - 22:40

da a pus un tabel html insa el doar a scris incepu nu a inchis nici un tag si era scris si rau .. daca nu stii sa folosesti tabele eu zic sa nu le mai pui ..

Ce pot face pentru a primi raspuns la problemele mele mai repede ?
:arrow:Trebuie sa  aveti forumul la profil !
:arrow:Problema dumnevoastra trebuie detaliata cat mai bine!
In titlul subiectului trebuie sa treceti  si versiunea forumului !
   Imi da cineva munitia ?    
 Am trecut in anu 2 la facultate   

m213FAES
Membru premium
Membru premium
Localizare : Timisoara,Romania
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://geek4um.forumz.ro
Re: Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android. la data de Dum 11 Mar - 9:40

Imi cer scuze , am vrut doar sa fac ca si Justin sa pun poza in stanga si scrisul sa inceapa in dreapta , dar nu mi-a reusit.

"Este mai bine să taci cu riscul de a fi considerat un prost, decât să vorbești și să elimini definitiv orice îndoială." - Maurice Switzer
Membru ET
Localizare : Romania, Suceava
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://4design.forumz.ro
Re: Microsoft se pregateste de o "lupta" cu Android. la data de Dum 11 Mar - 10:12

Cred ca Microsoft nu are nici o sansa...

Semnatura eliminata ,reclama catre alt forum .

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum