Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Prezentare Cristian
Scris de cristiankiss Mar 20 Iun - 8:12
» Prezentare Petronel YT
Scris de Cătălin. Vin 16 Iun - 1:45
» [punbb] eteral-game v2
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:20
» Tema InvizionVirus
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:19
» [punbb] xretrogradatii theme 2016
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:17
Cuvinte-cheie

avatar  Bara  banner  cautare  html  tema  chenar  profil  subiecte  reclama  punbb  Statistici  Metin2  animate  radio  subforumuri  meniu  navigare  phpBB2  drop  ultimele  legenda  menu  edit  tutorial  Mesaje  

Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului

Membru ET
Localizare : Moldova
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului
Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Dum 25 Mar - 14:01

Salut . Stiu ca titlul nu este prea explicit , dar as dori si eu ca pe FG , ca profilul unuia din staff sa aiba o culoare , respectiv verde deschis.Multumesc !
Administrator
Localizare : Romania
Fondator
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Dum 25 Mar - 14:39

1. Dute la Panou de Administrare»Utilizatori&Grupuri» Administrarea rangurilor si creaza un rang nou.

In descrierea rangului adauga:
Cod:
<div class="culoare"><b>Denumire rang aici</b></div>
Unde scrie denumire rang, adauga numele rangu-ului dorit.

2. Adauga acest cod in Panou de administrare»Module=>Gestiunea codurilor javascript
Cod:
$(function() {
$('div.post:has(".culoare"), div.postmain:has(".culoare")').css('background-color','#F0E1F2');
});

Pentru a schimba culoarea post-ului poti modifica #F0E1F2 cu o alta culoare.
Membru ET
0 avertismente
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Joi 29 Mar - 19:12

In afara de acest lucru se poate face si cu ajutorul scripturilor jQuery..nu stiu daca am voie sa postez codul original ..
Membru dedicat
0 avertismente
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Joi 29 Mar - 20:10

Moka ce e mai sus scris de justin e css ?

Ce pot face pentru a primi raspuns la problemele mele mai repede ?
:arrow:Trebuie sa  aveti forumul la profil !
:arrow:Problema dumnevoastra trebuie detaliata cat mai bine!
In titlul subiectului trebuie sa treceti  si versiunea forumului !
   Imi da cineva munitia ?    
 Am trecut in anu 2 la facultate   

m213FAES
Membru ET
0 avertismente
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Joi 29 Mar - 22:56

Stiu ca ori voi lua ban ori vei sterge acest post dar..de ce te superi atat? Nu-ti place sa vezi ca gresesti uneori? Esti prea orgolios sau ce? Esti mult prea ingamfat ..stiu voi fi sanctionat dar..esti mult prea nepotrivit pentru rank-ul pe care il ai, noroc ca te pricepi la coding. Daca nu ar fi Edge si Justin si ai fi fost singurul administrator sunt 100% sigur ca s-ar intampla la fel ca si cu DesignArt; nu-mi pasa ce voi pati dar tu esti mult prea potrivit pentru ET..sper ca acest mesaj il va citi si P. Stefan
Vizitato
Vizitator
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Vin 30 Mar - 0:48

Moka a scris:Stiu ca ori voi lua ban ori vei sterge acest post dar..de ce te superi atat? Nu-ti place sa vezi ca gresesti uneori? Esti prea orgolios sau ce? Esti mult prea ingamfat ..stiu voi fi sanctionat dar..esti mult prea nepotrivit pentru rank-ul pe care il ai, noroc ca te pricepi la coding. Daca nu ar fi Edge si Justin si ai fi fost singurul administrator sunt 100% sigur ca s-ar intampla la fel ca si cu DesignArt; nu-mi pasa ce voi pati dar tu esti mult prea potrivit pentru ET..sper ca acest mesaj il va citi si P. Stefan

Mesajele nu se sterg. Doar in cazuri extreme.
Ban? De ce ban? Pur si simplu ti-ai exprimat opinia...chiar daca nu ai facut-o conform regulamentului.
-----------------------------------------
Revenind la subiect, ati rezolvat problema?
Membru dedicat
0 avertismente
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Vin 30 Mar - 12:07

Prietene pai tu zici ca mai poate fi facut si cu ajutorul scripturilor jquery , postezi degeaba din moment ce mesajul de mai sus contine un cod nu script jquery .. daca tu nu ai fi postat aiurea si fara rost nu iti ziceam nimic si inca ceva faptele voastre duc la comportamentul meu actual ..

Ce pot face pentru a primi raspuns la problemele mele mai repede ?
:arrow:Trebuie sa  aveti forumul la profil !
:arrow:Problema dumnevoastra trebuie detaliata cat mai bine!
In titlul subiectului trebuie sa treceti  si versiunea forumului !
   Imi da cineva munitia ?    
 Am trecut in anu 2 la facultate   

m213FAES
Vizitato
Vizitator
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Lun 2 Apr - 1:08

Ati rezolvat?
Administrator
Fondator
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com
Re: Coloreaza profilul din mesaje doar al staff-ului la data de Lun 2 Apr - 12:05

AndrewHD, ceea ce am mentionat mai sus va garantez ca functioneaza. Daca apar probleme, va rog sa deschideti un topic nou, deoarece acesta va fi inchis.

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum