Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Legenda s-a intors XD
Scris de EDGE Astazi la 20:42
» salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:53
» Salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:52
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de cristii571 Lun 12 Sept - 14:34
Cuvinte-cheie

edit  chenar  ultimele  tema  punbb  subforumuri  Metin2  navigare  radio  cautare  phpBB2  meniu  drop  profil  legenda  html  Statistici  subiecte  banner  Bara  animate  reclama  menu  Mesaje  tutorial  avatar  

iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata!

Vizitato
Vizitator
iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Vin 21 Sept - 21:41

Declaratia Apple despre ecranul iPhone 5, "cel mai avansat ecran de smartphone din lume", ar putea fi o minciuna, sau in cel mai bun caz o omisiune. Ecranul Nokia Lumia 920 il depaseste pe cel al iPhone 5 la cele mai importante caracteristici.
Dupa ce Nokia a fost prinsa pe picior gresit cu o reclama mincinoasa, Apple risca sa faca o gafa similara. Singura scuza ce poate fi gasita companiei este faptul ca Nokia Lumia 920 nu a fost lansat inca, deci iPhone 5 are la dispozitie aproximativ o luna in care sa detina recordul, scrie Geek.

Chiar daca marimea ecranului nu este luata in considerare, iPhone 5 - 4 inci vs Nokia Lumia 920 - 4,5 inci, noul smartphone al companiei finlandeze are un ecran cu specificatii mai bune decat iPhone.
In afara de rezolutia mai mare, 1280x720 pentru Nokia Lumia 920 si doar 1136x640 pentru iPhone 5, smartphone-ul Nokia are si o densitate a pixelor mai marei: 332ppi, fata de 326ppi pentru ecranul Retina Display al iPhone.
In plus, tehnologia PureMotion HD+ asigura telefonului Nokia un timp de raspuns de 9 milisecunde, fata de 23 milisecunde pentru iPhone. Chiar si luminozitatea Lumia 920 este mai mare decat cea a iPhone, 600 nit fata de 569 nit, luminozitatea telefonului Apple.

Sursa articolului: Hit.ro
Membru dedicat
Localizare : Republica Moldova
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.trusthoster.com
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Vin 21 Sept - 21:50

Eu care credeam ca IPhone 5 e cel mai bun in toate!

Cu drag echipa  Extrem-Tutorials!
Vizitato
Vizitator
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Vin 21 Sept - 21:54

Nu e si nu a fost niciodata, Samsung e peste el in acest moment, si va fi si mai sus odata cu S IV.
Membru dedicat
Localizare : Paris
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Vin 21 Sept - 22:25

Deci nu e samsung-ul care are cel mai bun ecran .. E iPhone-ul in prezent . Fratele meu are Samsung Galaxy s3 si eu azi mi- am luat iPhone 5 .. E mare diferenta. La nivelul claritati si raspunderi .

Une chose d'après moi c'est que les gens sont souvent trop content. Et ils s'enfoncent leurs tetes dans bien fond dans leurs cul !
Alors allez vous faire avoir, on s'en fout royalement de votre vie
Vizitato
Vizitator
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Vin 21 Sept - 23:02

Pana la urma nici un telefon cu touchscreen nu este bun,toate se sparg repede!
Membru dedicat
Localizare : in spatele tau
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://frannnta-design.online-talk.net/forum
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Sam 22 Sept - 0:11

adevarat,luativa telefoane care au si tastatura si tochscreen

Sabin ;x este online 24/24 cateodata si noaptea
Membru dedicat
Localizare : Râmnicu Vâlcea
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.mihaiHD.com
Re: iPhone 5 nu are cel mai bun ecran de pe piata! la data de Sam 22 Sept - 8:13

Cum am mai spus si pe alt forum, Samsung mareste tot timpul ecranul, se spune ca Galaxy S4 va avea ecran de 5 inch, daca continua asa, Galaxy S7 va fi cat Galaxy Tab.
Eu cred ca se simt amenintati de iPhone 5.

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum