Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Ieri la 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
» Script ninsoare
Scris de JeKa123 Vin 2 Dec - 20:20
» Cerere script
Scris de SSYT Joi 1 Dec - 23:22
» Hello
Scris de admin Mier 30 Noi - 16:10
Cuvinte-cheie

banner  subiecte  Statistici  punbb  radio  Metin2  phpBB2  edit  reclama  tema  animate  profil  chenar  Mesaje  ultimele  avatar  tutorial  html  subforumuri  Bara  cautare  drop  legenda  navigare  meniu  menu  

Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele

Membru veteran
Membru veteran
Localizare : România
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com
Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 14:52

Pentru a preveni desfrâul din școli, Ministerul Educației a decis începând cu anul viitor, introducerea semestriala a testelor de virginitate pentru elevi, după ce un sondaj a arătat că peste 80% dintre elevii cu vârste cuprinse între 12 si 15 ani și-au început viața sexuală.

Dacă părinții s-au arătat încântati de această decizie, elevilor nu le-a picat prea bine, mai ales că testele se fac atât cu detectorul de minciuni pentru baieți, cât și prin controale ginecologice pentru fete.

Testele se vor face pâna în anul 1 de facultate, ministra educației subliniind că "o viață sexuală sănătoasă începe după terminarea liceului, la 19-20 de ani".

Conform statisticilor Ministerului Sănătății, doar 20% dintre minori folosesc metode contraceptive, situație care a cântărit și ea destul de greu în decizia oficialilor de la Ministerul Educației si Învățământului.
Noile metode de ținere sub control a vieții sexuale a minorilor vor intra în vigoare începând cu anul școlar 2013-2014.

Elevii care vor fi prinși cu rezultate negative la teste vor fi exmatriculați sau, în cel mai bun caz, transferați la școli de corectie.

Mie practic mi se pare o mare prostie!
Nu inteleg de ce ii intereseaza pe ei chestia asta.......
Vizitato
Vizitator
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 16:44

Mie practic mi se pare o mare prostie!
Nu inteleg de ce ii intereseaza pe ei chestia asta.......
Daca vei gandi putin cu capul (de sus) vei intelege. Pana atunci iti dau crezare.
Vizitator
Vizitator
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 17:03

Pe mine unul nu ma intreseaza anul asta scap de scoala !
Si eu o decie destul de buna pentru a nu se ajunge la necazuri in scoli "violuri, fete de clasa 10-a -12-a insarcinate. ".
Membru veteran
Membru veteran
0 avertismente
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 17:05

*S7arK a scris:Pe mine unul nu ma intreseaza anul asta scap de scoala !
Si eu o decie destul de buna pentru a nu se ajunge la necazuri in scoli "violuri, fete de clasa 10-a -12-a insarcinate. ".

Sunt teste,nu ii opreste sa faca acest lucru.
Dar un lucru nu inteleg,de ce?,poate a facuto in afara scoli.
Este o decizie foarte proasta sincer,cati credeti ca sunt virgini din liceu ?
Vizitator
Vizitator
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 17:09

clasele 1-4 si pana in clasa 7 maxim la mine in liceu
Cred ca 40% sunt virgini din majoritatea liceelor
Membru veteran
Membru veteran
0 avertismente
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 17:14

Clasele 1-8 se poate sa fie inca virgini...dar dupa ce au plecat din liceu si au intalnit alte anturaje deja nu mai sunt.Eu cred ca elevi care au intrat in licee sa zicem mediocre cred ca 90% dintre copii nu mai suntl,deoarece acolo sunt cele mai urate anturaje si nu prea poti rezista cand ai atatea prietenii care au facuto,si asa o faci si tu pentru ca vrei sa fi cool.
Vizitator
Vizitator
Vizitato
Vizitator
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Vin 12 Oct - 18:15

WhatsUp™ a scris:Clasele 1-8 se poate sa fie inca virgini...dar dupa ce au plecat din liceu si au intalnit alte anturaje deja nu mai sunt. Eu cred ca elevii care au intrat in licee sa zicem mediocre cred ca 90% dintre copii nu mai suntl,deoarece acolo sunt cele mai urate anturaje si nu prea poti rezista cand ai atatea prietenii care au facut[u]-[/u]o,si asa o faci si tu pentru ca vrei sa fi[i]i[/i] cool.
Nu cred ca ai dreptate in ceea ce spui, iar procentul este foarte deplasat, nefiind oficial din niciun punct de vedere. Un lucru bun, gandit tarziu, aplicat degeaba la acest moment.
Membru ET
Localizare : Petrosani
0 avertismente
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Sam 27 Oct - 20:52

Pot face orice, dar daca intr-un liceu 80% nu mai sunt virgini, ii va exmatricula pe toti?

[Doar moderatorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
Membru dedicat
Localizare : Italia, Regione Savo
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.SkilledG.com
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Dum 28 Oct - 12:51

Scoala tine de viitorul/viata unui elev/student, deci ar avea un motiv pentru care sa faca acest lucru, DAR sunt sigur ca nu ar fi de nici un folos, actuala si noua generatie nu baga de seama ce este SCOALA, nu ii intereseaza, nimic..deci dupa mine ii si o prostie si isi pierd timpul cu siguranta ..

F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

Follow me on:
Facebook.com
TSU.co
Twitter.com
Instagram.com
Youtube.com
Google+

Vizitato
Vizitator
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Dum 28 Oct - 12:56

Nu este adevarata stirea...Un blogger a inventat-o si alte site-uri au distribuit-o.
Membru ET
Localizare : Petrosani
0 avertismente
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Dum 28 Oct - 17:05

[Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link] a scris:Nu este adevarata stirea...Un blogger a inventat-o si alte site-uri au distribuit-o.
Acum cred ca majoritatea adolescentilor s-au linistit.
Membru ET
Localizare : La munte
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.lemakdesign.forum.st
Re: Ministerul Educației introduce în școli teste semestriale de virginitate pentru ele la data de Sam 5 Oct - 10:38

Subiectul este invechit => cos!

Link-uri utile:
[Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link] | [Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link] | [Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link]
Recomand: DEX online

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum