Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de DenisPasca Mier 7 Dec - 23:51
» [Animate] Recent Topic IPB
Scris de DenisPasca Lun 5 Dec - 22:44
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Sam 3 Dec - 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
Cuvinte-cheie

legenda  navigare  cautare  ultimele  animate  menu  meniu  tema  subiecte  subforumuri  tutorial  Bara  Mesaje  chenar  phpBB2  profil  banner  Statistici  drop  edit  radio  reclama  avatar  html  punbb  Metin2  

Razer Taipan. Da sau nu?!

Vizitato
Vizitator
Razer Taipan. Da sau nu?! la data de Vin 4 Ian - 18:18

Salut.
Astazi a sosit mult asteptatul colet eMAG, cu mouse-ul Razer Taipan Extert.
Bucuros, am deschis coletul, am vazut frumosul mouse si m-am pus pe treaba.
Plug in...windows-ul detecteaza USB-ul si eram gata sa il folosesc...sau, asta credeam eu. Era neovie de un diver numit Razer Synapse 2 Cloud. Frumosul norisor de la Razer, care stocheaza online configurarile mouse-ului tau. Pana aici ok...un program cu un design atragator, care te lasa sa iti configurezi cele 9 butoane ale mouse-ului dupa bunul plac.
Bla bla...configurez, testez totul intr-un joc (Counter Strike Source) si ii dau exit programului.
BUM, ma trezesc in timpul unui mix pe Counter Strike, ca nu mai imi merg bindurile, toate configurile erau sterse.
Concluzia: Configurarile se activeaza doar cand Norisorul Razer este activ, conectat la internet si cand mananca 16% din 8 GB Ram.
Am cautat solutii pe net, dar nimic. Toti utilizatorii Razer se plang de acest cloud nenorocit, introdus din 12 Iulile. Inainte de Synapse, configurile pentru mosue/tasatatura erau stocate intr-un fisier razer.cfg in System32. PERFECT!
Dupa mii de proteste aduse Synaps-ului, Razer a venit cu penibila scuza: Acel fisier ocupa 100 mb.
Serios? Asta e scuza? 100 de mb erau o avere in C, cand altii (eu de exemplu) au partitia C de 200 GB.
Ei doar au vrut sa faca un alt program tampit, care intra in start-up si iti mareste timpul de boot cu 14 secunde, se conecteaza la intertnet cand vrea el, iti cere un cont de GMAIL doar ca sa iti trimita o tona de email-uri/zi, toate fara nici un rost.(Am contul Synapse de 3 ore si deja am 30 de emailuri).
Vroiau si ei sa fie mai "sM€cH€rI", sa aiba si ei un cloud storage, ca Apple, Google si DropBox...dar nu le-a iesit prea bine.
Pentru inceput ei au pierdut un client, pe mine. Logic, nu stateau ei dupa cumparaturile mele, dar cu timpul, fiecare utilizator Razer o sa plece din cauza acestui program.(Am citit pe net' si deja sunt multi care au renuntat la el).
Ce sa zic...am dat 400 lei pentru un mouse, iar acum sunt nevoit sa il pun in cutie.
Tragand linie:
Daca vrei un mouse care sa arate bine si sa aiba functiile unui mouse normal, e ok, cumpara-l!(Daca ai bani de aruncat....)
Daca vrei un mouse bun, atat pentru gaming cat si pentru desktop, cumpara un Logitech. Sunt mult mai multe avantaje. Majoritatea sunt wireless, nu iti baga pe gat nici un program sau driver.
Mouse-ul este de nota 10, firma Razer si driverele facute sunt pamant de flori.
Mare atentie atunci cand cumparati ceva scup si nu va informati inainte!
Membru dedicat
Localizare : Râmnicu Vâlcea
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.mihaiHD.com
Re: Razer Taipan. Da sau nu?! la data de Mier 9 Ian - 19:22

Edge, daca tot vorbesti de Logitech si mouse gaming i-ati Logitech MX Performance.
Membru ET
Localizare : La munte
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului http://www.lemakdesign.forum.st
Re: Razer Taipan. Da sau nu?! la data de Sam 5 Oct - 10:46

Subiectul nu mai prezinta interes => cos!

[Doar moderatorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
Link-uri utile:
[Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link] | [Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link] | [Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link]
Recomand: DEX online

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum