Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Sam 3 Dec - 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
» Script ninsoare
Scris de JeKa123 Vin 2 Dec - 20:20
» Cerere script
Scris de SSYT Joi 1 Dec - 23:22
Cuvinte-cheie

phpBB2  navigare  tema  avatar  ultimele  Metin2  reclama  subforumuri  chenar  animate  banner  cautare  Statistici  tutorial  punbb  meniu  edit  Bara  radio  drop  subiecte  profil  menu  html  Mesaje  legenda  

Ce Inseamna Inbound / Outbound Links?

Inbound Links in traducere link-uri de intrare, reprezinta link-urile care fac trimitere catre site-ul dvs. venite dintr-un alt site web; asadar, daca site-ul meu este: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] iar site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pune un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link inbound sau mai simplu spus un BackLink.
Outbound Links in traducere link-uri de iesire, reprezinta toate link-urile ce pleaca dintr-un anumit site, numindu-se mai simplu si link-uri externe; asadar, pentru acelasi site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca am un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta este un link outbound.

Mai concret, daca eu ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pun un link spre alt site ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru mine acest link va fi Outbound, iar pentru proprietarul site-ului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link Inbound.

Comentariile utilizatorilor
Membru activ
la data de Sam 8 Feb - 14:24
Teed Membru activ
Conectat
Asta nu stiam, mersi.