Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de WinaTickets Astazi la 11:37
» [Animate] Recent Topic IPB
Scris de DenisPasca Lun 5 Dec - 22:44
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Sam 3 Dec - 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
Cuvinte-cheie

radio  cautare  Bara  ultimele  drop  meniu  Statistici  subiecte  avatar  navigare  Metin2  chenar  banner  reclama  legenda  phpBB2  edit  html  Mesaje  subforumuri  profil  animate  menu  tutorial  punbb  tema  

Ce este validatorul?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Ce este validatorul?
Validatorul este o creatie a baietilor de la w3.org, menita sa detecteze erorile html de pe orice site sau forum si sa prezinte webmasteilor o solutie pentru remedierea acestora.

De ce sa folosim validatorul?
Validatorul recomand oricarui webmaster care detine un site sau forum. Prin utilizarea acestuia, forumul sau site-ul se va incarca mai rapid si va fi sporita copatibilitatea pe alte browsere.
Acest serviciu web este gratuit si usor de utilizat pentru cei care stiu macar cateva lucruri elementare despre HTML (Hyper Text Markup Language).

Validatorul poate fi gasit aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.

Comentariile utilizatorilor
Membru activ
la data de Sam 19 Oct - 17:08
Zeke Membru activ
Conectat
Niciodată nu m-am înţeles cu acest validator , mereu îmi arăta ori că am > pusă greşit ori " ..
Vizitator
la data de Sam 19 Oct - 19:18
Vizitator Vizitator
Conectat
Acest validator este pentru uni o comoara iar pentru alti nimic..
Pe mine unul ma ajutat foarte mult de cand lam descoperit
Membru ET
la data de Mar 21 Ian - 16:07
Cronos Membru ET
Conectat
Wow este foarte util .Am detectat 199 Errors