Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Prezentare Cristian
Scris de cristiankiss Mar 20 Iun - 8:12
» Prezentare Petronel YT
Scris de Cătălin. Vin 16 Iun - 1:45
» [punbb] eteral-game v2
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:20
» Tema InvizionVirus
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:19
» [punbb] xretrogradatii theme 2016
Scris de Petronel™ Joi 8 Iun - 18:17
Cuvinte-cheie

phpBB2  Statistici  subforumuri  chenar  tutorial  tema  edit  Bara  animate  Metin2  profil  ultimele  punbb  subiecte  reclama  navigare  avatar  meniu  drop  html  cautare  radio  legenda  banner  Mesaje  menu  

Task Manager has been disabled by your administrator

Task Manager has been disabled by your administrator

• Dacã vã apare acest mesaj când încercaţi sã accesaţi Task Manager, este din cauzã cã restricţia lui DisableTaskMgr este activatã. Pentru a activa Task Manager, încercaţi una dintre aceste metode:

Metoda I

1. Start >>> Run,
2. Scrieţi aceastã comandã (copy & paste): REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda II

Download-aţi fişierul pe care l-am ataşat şi daţi dublu-click pe el: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]ActivatiTM.reg

Metoda III

1. Start >>> Run >>> scrieţi regedit.exe click OK
2. Navigaţi la HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
3. În partea dreaptã ştergeţi valaore numitã DisableTaskMgr. Închideţi Regitry Editor.

Metoda IV

1. Start >>> Run >>> scrieţi gpedit.msc click OK
2. Navigaţi la User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager
3. Dublu-click pe opţiunea Remove Task Manager
4. Setaţi pe Not Configured

Comentariile utilizatorilor
Membru ET
la data de Vin 28 Apr - 23:36
MihaiExtremTutorials Membru ET
Conectat
am întâmpinat și eu bugu ăsta, mi se pare că e din cauza când iei un virus/troian.