Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Legenda s-a intors XD
Scris de EDGE Sam 24 Sept - 20:42
» salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:53
» Salut
Scris de Andrei34 Dum 18 Sept - 18:52
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de cristii571 Lun 12 Sept - 14:34
Cuvinte-cheie

Mesaje  animate  subforumuri  reclama  tutorial  profil  legenda  punbb  subiecte  radio  banner  ultimele  Bara  avatar  menu  drop  Metin2  navigare  chenar  Statistici  phpBB2  edit  html  tema  meniu  cautare  

Cum rezolvam lagul si incetinirea telefoanelor cu sistem Android

Salut si bine vam gasit la un nou si prim tutorial in domeniul Android.
In acest Video Tutorial va voi arata cum puteti scapa de lag si de incetinirea telefoanelor Android, cu functia Trim [aplicatia LagFix] !

Atentie, aceasta aplicatie necesita drepturi de Root, daca telefonul nu este Root-at aplicatia nu va avea nici un efect.
Link aplicatie:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Stiai ca ... ? Aceasta aplicatie este inserata si in noua versiune de Android 4.3 ? Ca si o functie automata folosita de catre sistem ? Aceasta aplicatie face exact acelasi lucru ca si functia Trim din Android 4.3, doar ca Android 4.3 o face automat, si noi manual prin aceasta aplicatie destinata userilor cu Sistem Android 4.2.x

SCUZATI DACA VIDEOUL SE VEDE PUTIN SACADAT DAR ASA SA INREGISTRAT PT. CA FOLOSESC O APLICATIE MARE PT. CAPTURA ECRANULUI !

Pentru confortul vostru Tutorialul Video este in Limba Romana si HD (High Definition)
Vizionare Placuta !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tutorial creat de catre Cristi (aka [.E.m.O.]K1DDU, Kira). Copyright ® 2010-2014. Toate Drepturile Rezervate !

Comentariile utilizatorilor
Membru activ
la data de Dum 2 Feb - 19:57
Teed Membru activ
Conectat
Bun tutorial, eu zic pro.
Membru dedicat
la data de Joi 6 Feb - 1:12
Keir Membru dedicat
Conectat
  Tutorialul a fost verificat si mutat in sectiunea corespunzatoare. Multumim pentru implicare!  
Membru veteran
la data de Joi 6 Feb - 1:50
Zink. Membru veteran
Conectat
Foarte bun tutorialu acesta !
Membru dedicat
la data de Joi 6 Feb - 13:27
mr.franta Membru dedicat
Conectat
Am aceasta problema pe un Xperia Arc S.merge perfect dar de multe ori in jocuri apare lagul si merge sacadat,din cate stiu Xperia Arc S este unul dintre cele mai bune telefoane din lumea chiar daca modelul nu este unul foarte nou.

Deci eu trebuie sa il rootez apoi sa instalez acest program,dar problema este ca nu stiu cum se fac un root
Membru nou
la data de Lun 17 Feb - 19:50
DragoMuseveni Membru nou
Conectat
Bun tutorial , l-am aplicat pe telefonul meu LG Optimus Me , care inainte mergea varza , si acum am observat o imbunatarire la viteza acestuia .
Membru ET
la data de Lun 17 Feb - 20:31
SHiinQ Membru ET
Conectat
Foarte util !
Multumim .
Membru dedicat
la data de Sam 5 Apr - 16:29
Branny Membru dedicat
Conectat
Bine explicat , bravo Cristi !
Membru nou