Top subiecte apreciate

Optiuni experimentale
  • Foloseste AJAX in formulare ori de cate ori este posibil

Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Ipb Counter-strike Special FG
Scris de DenisPasca Ieri la 22:52
» Special Theme Extrem Tutorials
Scris de cosminelu21 Vin 2 Dec - 23:48
» Script ninsoare
Scris de JeKa123 Vin 2 Dec - 20:20
» Cerere script
Scris de SSYT Joi 1 Dec - 23:22
» Hello
Scris de admin Mier 30 Noi - 16:10
Cuvinte-cheie

Metin2  navigare  Bara  chenar  drop  avatar  menu  subforumuri  meniu  edit  html  phpBB2  cautare  reclama  profil  Mesaje  radio  tutorial  tema  subiecte  punbb  legenda  ultimele  animate  Statistici  banner  

tomberon

Membru nou
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului
Re: tomberon la data de Sam 28 Iun - 23:58

[Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link]

File-sharing and distributing

When purchasing and downloading any products from this site, you agree that you will not redistribute or resell your purchased item, or any part of the design (including but not limited to images, code, xml files or psd files) under any circumstance. Distributing these files (eg. on file-sharing sites or warez sites) is highly prohibited.

Ce inseamna asta? PIRATERIE.

PS: Ti-am raporat forumul, du-te repede si roagate la administrator sa nu inceapa procedura de avertisment si stergere.
Tare m-am saturat de voi cei care ii tot plagiati muncai acelui om, Ehren.

JOS EXTREM-TUTORIALS.COM 
Admin & Dezvoltator
Localizare : C:\System\system32\d
Membru staff
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com/
Re: tomberon la data de Dum 29 Iun - 11:51

@facepalm noi nu plagiem munca lui, noi incercam sa reproducem cea ce el creaza pentru IP. Board.
Noi adaptam cea ce el a creat, pentru platforma noastra. Nu avem treaba cu " buy or resell " cu temele create de el.

Multumesc de intelegere.
Membru nou
0 avertismente
Re: tomberon la data de Dum 29 Iun - 13:09

Omule, tu intelegi ca tema aia e contra-cost? CONTRA-COST
Nu ai voie sa distribui nimic din tema aia fara acordul autorului.
Admin & Dezvoltator
Membru staff
Re: tomberon la data de Dum 29 Iun - 15:13

Stiu ca temele de pe acel site sunt contra cost, dar noi nu avem nevoie sa cumparam o tema pentru a o reproduce.
Si in plus temele de pe IPBFocus le gasesti si pe google free "Gratuit.", noi nu suntem vinovati ca exista alti care le au free si le distribuie.
Mai pe scurt, ori cat ar incerca Ethen nu va putea pirateria temelor IPB.
In plus noi nu oferim servicii sau teme in format " .gz.xml ".
Deci te rog sa te abtii sa postezi astfel de comnetarii in acest post. Daca vrei sa discuti despre problemele legate de forum/continut/buguri te rog sa lasi un PM.

Extrem-Tutorials - Back to bussines !
Membru nou
0 avertismente
Re: tomberon la data de Dum 29 Iun - 17:15

Logica ta nu are nici o noima domnule administrator, si nu scuza deloc ce faceti voi aici.

dar noi nu avem nevoie sa cumparam o tema pentru a o reproduce
Dar nici nu ai voie s-o reproduci (redistribui) deloc de la bun inceput!

Si in plus temele de pe IPBFocus le gasesti si pe google free "Gratuit."

Pai asa "gratuite" sunt multe (photoshop,windows, muzica etc.), dar daca ati posta un link de download pe aici pt. Photoshop "Gratis" de exemplu ati primi cu siguranta un avertisment, pt ca incalcati termenii de utiliare al serviciului Forumactif.

noi nu suntem vinovati ca exista alti care le au free si le distribuie
Altii care distribuie, ca voi, de exemplu? Noh, de asta nu sunteti vinovati...

Mai pe scurt, ori cat ar incerca Ethen nu va putea pirateria temelor IPB.
E Ehren, nu Ethen, dar ce naiba, doar nu va pasa de cel pe care il plagiata pe fata.

Deci te rog sa te abtii sa postezi astfel de comnetarii in acest post. Daca vrei sa discuti despre problemele legate de forum/continut/buguri te rog sa lasi un PM.
Conteaza? Si asa nimanui de aici nu-i pasa de ce incerc eu sa transmit aici public... e trist.
Admin & Dezvoltator
Membru staff
Re: tomberon la data de Dum 29 Iun - 17:39

Sa inteleg ca noi suntem vinovati ca distribuim acesta tema asa zis "ilegal" ?. Daca ai cauta putin pe google, ai observa ca sunt inca alte 10-20 de forumuri forumgratuit care pretind ca au adapat asa zisele teme IP. Board fara a avea acordul autorului.
In cazul de fata Ehren.

Membru nou
0 avertismente
Re: tomberon la data de Mar 1 Iul - 13:42

StaarK* a scris:Sa inteleg ca noi suntem vinovati ca distribuim acesta tema asa zis "ilegal" ?. Daca ai cauta putin pe google, ai observa ca sunt inca alte 10-20 de forumuri forumgratuit care pretind ca au adapat asa zisele teme IP. Board fara a avea acordul autorului.
In cazul de fata Ehren.

Si daca toata lumea o face, dintr-odata devine legal sau cum?
Admin & Dezvoltator
Membru staff
Re: tomberon la data de Mar 1 Iul - 19:49

Nu neapara, ori cum te rog sa incetezi cu acest off topic.
Daca ai vro problema cu noi te rog sa ne lasi un pm. [Doar moderatorii au dreptul de a vedea acest link]

Administrator
Localizare : Romania
Fondator
Vezi profilul utilizatorului http://www.extrem-tutorials.com
tomberon la data de Mar 1 Iul - 23:19

facepalm, destul de interesant mesajul acela, pacat ca nu ma incadrez in ceea ce ce este scris acolo. Acele conditii se refera exclusiv la utilizatorii care cumpara tema si care descarca tema animate, eu nu am descarcat-o de pe IPB Focus, am accesat pur si simplu site-ul si am reprodus cu codurile mele ce se afla pe acel site. Poti sa imi raportezi forumul cat vrei, muti au facut-o, nu esti primul, si cu siguranta nu esti nici ultimul. Extrem Tutorials nu este singurul forum gratuit care converteste teme de pe alte site-uri, aceasta amenintare nu o voi lua in calcul, voi fi deacord cu eliminarea temei doar atunci cand si celelalte forumuri gazduite de aceasta platforma se vor abtine sa mai converteasca alte teme.
Tu nu ai nici un drept sa faci vre-o acuzate sau sa faci report, nu esti autorul temei, nu avem ce discuta. Acum am sa te rog sa nu mai deschizi topicuri/mesaje pe aceasta tema, pentru ca oricum le vom ignora si pe de alta parte, nu vrem sa recurgem la banarea contului dvs.

=> Mesaje trimise in tomberon

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum