Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Wireless ipb theme [punBB]
Scris de D1esel Joi 29 Aug - 17:08
» 10 King
Scris de Erpel Vin 29 Mar - 16:31
» Bulletin ipb theme
Scris de MihaiExtremTutorials Sam 15 Dec - 0:24
» Ying-Yang Tutorial
Scris de Lucifer Mar 24 Apr - 11:34
Scris de Lucifer Mar 24 Apr - 11:33
Cuvinte-cheie

edit  

Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

BlackLeader
Membru ET
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . Offlin10
Localizare : Petrosani
Sex : masculin
0 avertismente
Vezi profilul utilizatorului https://www.extrem-tutorials.com
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Lun 29 Oct - 21:17

Un videoclip postat luna trecută pe youtube de Amanda spune povestea fetei, terorizată de luni bune, pe Facebook, de un necunoscut.

Singura greşeală a fetei a fost aceea de a-şi scoate tricoul în faţa unei camere web, în timpul unei discuţii cu un necunoscut. Greşeala cu pricina avea să o bântuie tot restul vieţii.

La un an după discuţia avută pe net, necunoscutul a contactat-o şi i-a dovedit că ştie toate detaliile sale personale. Apoi, a publicat fotografia pe Internet, spre groaza fetei.

Amanda a dezvoltat o stare de anxietate, a intrat în depresie, a ajuns să consume alcool şi droguri şi a fost nevoită, în cele din urmă, să schimbe şcoala.

La noua şcoală, lucrurile nu au stat foarte bine. Mai multe fete nemulţumite că Amanda flirta cu un băiat au atacat-o şi au bătut-o serios. Ajunsă acasă după acest incident, Amanda a băut o substanţă toxică, încercând să se sinucidă. A fost transportată de urgenţă la spital şi a scăpat.

În clipul postat pe youtube, Amanda anunţă că va reuşi să treacă peste toate greutăţile, dar spune totodată că mai bine şi-ar face rău ei decât altora şi că nu i-ar răni nici pe cei care o urăsc.

Varianta cu traducere a clipului postat de Amanda:

Ironic şi mult prea târziu, sinuciderea fetei a generat un val de simpatie pe facebook, unde o pagină specială a fost creată pentru cei care vor să trimită condoleanţe.

Raykim
Membru veteran
Membru veteran
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . Offlin10
Localizare : România
0 avertismente
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Lun 29 Oct - 22:09

Ma atins la suflet povestea ei...si tot odata am aflat in ce lume traim,o lume plina de ura!

Si eu am stat la web cu o fata,si ea sa dezbracat...dar nu am facut asemenea chestii sa incep sa o terorizez...,eram buni prieteni si ne permiteam orice...
BlackLeader
Membru ET
0 avertismente
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Lun 29 Oct - 22:15

What's Up™ a scris:Ma atins la suflet povestea ei...si tot odata am aflat in ce lume traim,o lume plina de ura!

Si eu am stat la web cu o fata,si ea sa dezbracat...dar nu am facut asemenea chestii sa incep sa o terorizez...,eram buni prieteni si ne permiteam orice...
Depinde de la om la om,de la caracter la caracter si asa mai departe. Daca fiecare ar incerca sa se schimbe cu siguranta lumea va fi mai buna:)
Raykim
Membru veteran
Membru veteran
Localizare : România
0 avertismente
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Lun 29 Oct - 23:42

@BlackLeader a scris:
Depinde de la om la om,de la caracter la caracter si asa mai departe. Daca fiecare ar incerca sa se schimbe cu siguranta lumea va fi mai buna:)
O să se schimbe cu siguranţă din rău in mai rău...
Vizitato
Anonymous
Vizitator
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Mar 30 Oct - 15:13

Asa se intampla cand gresesti. Nu zic ca ea are toata vina pentru ce i s-a intamplat dar nu trebuia sa faca ce-a facut...
BlackLeader
Membru ET
0 avertismente
Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . la data de Mar 30 Oct - 17:07

Fata mi se pare ca a fost vinovata, dar nici restul nu trebuiau sa reactioneze asa, din pacata s-a pierdut o viata...

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum