Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Bulletin ipb theme
Scris de Iustin Vin 17 Feb - 14:49
» Sliding Menu Bar V5
Scris de RAKSONE Mier 15 Feb - 1:13
» Cereri intrare in staff[Deschise]
Scris de Madross Sam 11 Feb - 21:11
» Cum iti creezi propriul joc online
Scris de xTeRm0 Sam 11 Feb - 14:47
» Informatii Primul Post [IPB Animate]
Scris de bablil Sam 11 Feb - 0:22
Cuvinte-cheie

avatar  profil  phpBB2  subforumuri  cautare  subiecte  punbb  navigare  drop  legenda  reclama  meniu  chenar  ultimele  edit  menu  Statistici  tutorial  animate  Bara  Metin2  tema  radio  Mesaje  banner  html  

Ce Inseamna Inbound / Outbound Links?

Inbound Links in traducere link-uri de intrare, reprezinta link-urile care fac trimitere catre site-ul dvs. venite dintr-un alt site web; asadar, daca site-ul meu este: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] iar site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pune un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link inbound sau mai simplu spus un BackLink.
Outbound Links in traducere link-uri de iesire, reprezinta toate link-urile ce pleaca dintr-un anumit site, numindu-se mai simplu si link-uri externe; asadar, pentru acelasi site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca am un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta este un link outbound.

Mai concret, daca eu ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pun un link spre alt site ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru mine acest link va fi Outbound, iar pentru proprietarul site-ului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link Inbound.

Comentariile utilizatorilor
Membru activ
la data de Sam 8 Feb - 14:24
Teed Membru activ
Conectat
Asta nu stiam, mersi.