Navigare rapidă

Ultimele subiecte
» Cum sa repari un CD sau DVD "Idiot"
Scris de drax Mier 3 Mai - 10:05
» No Avatars
Scris de MihaiExtremTutorials Vin 28 Apr - 23:17
» Set complet de iconuri
Scris de drax Vin 28 Apr - 11:25
» Butoane Subiecte Multicolor
Scris de drax Vin 28 Apr - 11:23
Cuvinte-cheie

tema  punbb  phpBB2  animate  legenda  menu  cautare  meniu  banner  Mesaje  edit  avatar  drop  subiecte  tutorial  reclama  ultimele  profil  Metin2  radio  subforumuri  html  Statistici  chenar  navigare  Bara  

Task Manager has been disabled by your administrator

Task Manager has been disabled by your administrator

• Dacã vã apare acest mesaj când încercaţi sã accesaţi Task Manager, este din cauzã cã restricţia lui DisableTaskMgr este activatã. Pentru a activa Task Manager, încercaţi una dintre aceste metode:

Metoda I

1. Start >>> Run,
2. Scrieţi aceastã comandã (copy & paste): REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda II

Download-aţi fişierul pe care l-am ataşat şi daţi dublu-click pe el: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]ActivatiTM.reg

Metoda III

1. Start >>> Run >>> scrieţi regedit.exe click OK
2. Navigaţi la HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
3. În partea dreaptã ştergeţi valaore numitã DisableTaskMgr. Închideţi Regitry Editor.

Metoda IV

1. Start >>> Run >>> scrieţi gpedit.msc click OK
2. Navigaţi la User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager
3. Dublu-click pe opţiunea Remove Task Manager
4. Setaţi pe Not Configured

Comentariile utilizatorilor
Membru ET
la data de Vin 28 Apr - 23:36
MihaiExtremTutorials Membru ET
Conectat
am întâmpinat și eu bugu ăsta, mi se pare că e din cauza când iei un virus/troian.